O nás

Dovolte, abychom se vám v krátkosti představili. Náš oddíl běžeckého lyžování je členem Svazu lyžařů České republiky a je registrován v Krajském svazu lyžařů Jihomoravského kraje. Běžky, lyžování Organizačně patříme pod Tělovýchovnou jednotu Start Brno se sídlem v Brně - Lesné.

Perličkou je, že v té době se sídliště Lesná, kde dnes má celá jednota své sídlo, začalo teprve stavět. Během těchto více než čtyřiceti let prošel oddíl zajímavým vývojem, vychoval řadu sportovců, účastnil se závodů všech úrovní a sbíral řady předních ocenění. Běžkování, lyže Podrobnější informace najdete ve složce "Historie", včetně fotografií a prvotních dokumentů. Ale to vše bylo.

Po sametové revoluci bohužel začal upadat zájem o výkonnostní sport. Z někdejší široké žákovské základny zbyla jen hrstka dětí, dnes již mužů a žen. Rádi bychom tedy znovu navázali na slavné doby našeho oddílu a přijali do svých řad nové členy, kteří ví, že zdravý pohyb na běžkách patří mezi nejkrásnější pocity, jež může člověk zažít.

SKOL !