Soustředění Uherčice

Takzvané dětské soustředění, aneb soustředění rodičů a povětšinou jejich dětí, jsme letos absolvovali v krásném penzionu Na Kolářce, v obci fotografie Uherčice u Znojma.

Ihned po příjezdu prvních skupin sportovců jsme si zahráli hru nazvanou podle skvělého filmu – Kulový blesk. Proběhlo několikanásobné přestěhování několika rodinek ku konečnému a všeobecnému uspokojení.

Protože v penzionu byla dětem k dispozici velká trampolína, trávily všechny děti většinu volného podvečerního i večerního času na ní či u fotografie ní. Dospěláci byli rovnoměrně rozmístěni po celém areálu penzionu - na zahrádce, v restauraci, na pokojích – každý dle své vlastní chuti, nálady a potřeby.

Hned první celý den nám počasí příliš nepřálo a tak jsme se rozdělili na dvě skupinky – skupinka výletníků a skupinka blízké okolí rekognoskující. První skupinka vyrazila auty do Vranova nad Dyjí, fotografie obhlédnout tamní zámek a jiné kulturní a restaurační objekty. Druhá skupinka se vydala na pěší cestu kolem uherčického zámku, který patří k našim vůbec největším. Škoda, že komunistické období jej tolik poznamenalo a nechalo velmi výrazně zchátrat. Večer se obě skupinky spojili a opět děti skákaly na trampolíně a dospělí se občerstvovali nejen hrou v Activity. Tentokráte hrou zcela novou, složitější, přesto však ku konci pobytu i oblíbenou. Občerstvování obé a hry dětí probíhaly až do pozdnějších nočních hodin. Asi tradičně a asi jako vždycky.

Další dny však již byly zaměřeny na trénink vytrvalosti. Celé naše velké fotografie grupetto, čítající 19 kusů sportovců se denně vydávalo po cestách, stezkách a silničkách po okolí. Několikrát jsme i ilegálně překračovali hranice rakouské, kupodivu někdy i nevědomky a kupodivu podruhé, bez jakýchkoliv kontrol pasových či osobních (což je pochopitelně vtip, což pro některé je nutné upřesnit).

fotografie Čtvrteční den byl bohužel lehce pošmourný, s předpovědí deště a tak s ohledem na zdraví dětí i dospělých, jsme vyrazili auty, tentokrát směr hrad Bítov a rozhledna Rumburak. Rozdělili jsme se na několik výkonnostně, věkově, zájmově a kulturně rozdílných skupinek a navštívili jsme hrady, zříceninu, výstavu, rozhlednu atp.

fotografie V pátek jsme se však opět vydali na kolech do okolí a jeli a jeli a poznávali a debatovali, teda vlastně trénovali, tu býti mělo.

Shrnutí – i přes pár deštivějších dní jsme všichni najezdili přes 100 kilometrů, bez defektů, pádů či jiných poruch. Myslím, že naše soustředění opět splnilo účel svůj – sportovní, společenský, intelektuální i konzumační. Olda zpět

Související odkazy:

Trénink od 18:00 venku

Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.


© 2009 - 2019 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 27. 5. 2019 | mapa stránek | Zodpovídá: majlo.cz |