Soustředění na kolech - Repechy 2018

Téměř do roka a do dne (přesněji od 18/7 do 22/7) se nikoliv pachatelé, ale fotografie sportovci oddílu našeho – v osvědčeném počtu 8 závodníků, vrátili do krásného prostředí Drahanské vrchoviny a penzionu Lada, ze kterého pak denně vyráželi, aby opět absolvovali několik desítek kilometrů na kolech svých moderních, celoodpružených (povětšinou) a navíc i horských (rovněž povětšinou).

Počasí nám letos přálo více jak loni, a tak hned ve čtvrtek na etapu první, fotografie ihned po snídaní a taktickotechnické přípravě, jsme se vydali. Vedla po stezkách lesních, polních i kousek silničních s cílovou zastávkou v golfovém resortu Kořenec. Zde proběhlo doplnění všech živin potřebných, krátký odpočinek, vytyčení trasy zpáteční a pak úspěšný návrat na penzion. V kopcovitém terénu jsme najeli +/- docela dost pěkných kilometrů. Po tradičně vydatné večeři jsme začali prověřovat svou mozkovou hbitost, obrazotvornost a výřečnost. Jak jinak, než naší velmi oblíbenou a mnoha soustředěními osvědčenou polečenskou stolní hrou – Activity. Opět se malovalo, pantomimovalo a i slovy prezentovalo vše možné a někdy i docela dost nemožné. Legrace a zábavných překlepů bylo jako vždy hafo... viz níže.

V pátek jsme se vydali do Sloupu (bystřejší si možná všimli počátečního velkého písmene, jenž název města značí). Cestou jsme pár fotografií fotografie pořídili, např. u Liščí, či Vlčí či jak se zove skály. Ve Sloupu jsme si pochutnali na skvělých meruňkových knedlících a až ty nám v pupících slehly, vystoupali jsme kopec brutální a pak jsme již směrem ku kempu Baldovec pokračovali. Zde kávička a tekutiny doplněny byly a následoval návrat do Repech. Etapa měřila skoro stejně jako ta předešlá. Po očistě tělesné jsme se vydali, a s sebou i vzali synka domácích, naprosto úžasného a šikovného Matouška, na nově vybudovanou rozhlednu, postavenou kousek od penzionu. Krásná stavba a ty panoramata... to vše jsme viděli. No a večer, copak jsme asi dělali, copak jsme asi hráli? Activity. S průběhem a výsledkem jako vždy stejným – veselým a hravým.

Sobota patřila cestě k rybníku Suchý, kde jsme jen malou pivopauzičku si fotografie dali a pak opět do Kořence zavítali. Obídek, obdivování svatebčanů, tedy hlavně nevěsty, veselé rozpravy s milou slečnou servírkou, krátký odpočinek a pak opět návrat do Repech. Kousek před cílem se ženy spolu se svým doprovodem Mildou oddělili od zbytku pelotonu a směřovali do Repech. Zbylí tři mužové si objeli ještě takový jeden malý km kroužek, nebo-li pytlík a pak veselí a unavení na základnu dojeli. Po večeři, tradičně chutné a vydatné nás čekal večerní program. A pozor, tentokrát přišla změna tohoto programu. Nikoliv Activity, ale Čára (vo slovenskom zněniu Čiara). Film promítaný před penzionem pro diváky z obce a kolemjdoucí. Film pro docela náročného diváka, ukazující krutost pašeráků, mafiánů na hranici mezi fotografie Slovenskem a Ukrajinou. No a abychom nešli spát celí vystrašení a rozrušení, večerní program pokračoval diskotékou. Poté co odpadla většina místních, bylo nám hráno i na naše přání. Hity krásné, rockové, osvědčené, klasické a úžasné. Těly našimi to šilo, proudilo a vlnilo až do nového dne.

Neděle trošku pošmourná byla a výjevy meteorologické ukazovaly možnosti fotografie přeháněk dešťových. A tak jsme si vyšlápli jen na pěší procházku. Občas však předpovědi nelžou a tak jsme drobnou dešťovou spršku schytali, ale protože nejsme z cukru a navíc jsme ti sportovci, tak jsme to v pohodě a v klídku přečkali a na obídek sqělý zpátky do našeho penzionu přikráčeli. A pak bylo loučení a návrat do domovů našich.

Celkové shrnutí – opět super!

A zde jsou slíbené výroky, které zazněly při večerní hře Activity. Z důvodu GDPR nemohu povětšinou jejich autory jmenovat.

 • Gravitace (předvedení) – "no to je přeci to jabko, jak mu dali na hlavu a střelili ho tím šípem"
 • Publikum (mluvení) – "začíná to jako moje jméno" (= Petr)... "jako na písmeno D?"
 • Mléčný zub (kreslení) – "zubní láhev, zubní zub“... zobrazena byla láhev od mléka, se dvěma pruhy jako plnotučné
 • Hatátitlá – "to byl ten kůň nebo pistole?"
 • "Je to jedno slovo" (kreslení) – ...dlouhosrstý jezevčík
 • Olda zpět

  Související odkazy:

  Trénink od 18:00 venku

  Nyní tréninky probíhají venku od 18:00 do 19:00 hodin - sraz v šatně tenisové haly.


  © 2009 - 2019 Lyžařský oddíl TJ Start Brno | Poslední aktualizace 27. 5. 2019 | mapa stránek | Zodpovídá: majlo.cz |