Předsilvestr 2019

Čtvrtek 2. 1. 2020

Rozloučení s rokem 2019 tentokráte spojené s oslavou životního jubilea kamaráda fotografie Pavla se odehrálo jako vždy a tradičně v naší útěchovské klubovně. Sqělé pohoštění, jenž si každý vlastnoručně připravil či nakoupil, nápoje teplé i chladné, a hlavně všichni kamarádi, sportovci a přátelé, jež se již tak dlouho znají, důstojně, sportovně a sokolsky obé tak nějak srdečně a mile oslavili.

Oslavenec byl obdarován dobovým plakátem, na kterém byl on sám navíc stylově oděn v sokolský kroj. Dále pak jsme mu věnovali startovní číslo s jeho jménem a číslovkou, jenž počet dožitých let připomínala. Toto číslo pak po celý večer na jeho mužných fotografie prsou viditelně připevněno bylo. Vitamínové doplňky v podobě nápojů různého procentuálního obsahu různých vitamínů byly pochopitelně oslavenci také věnovány.

A jako vždy, když se takto sejdeme, bylo na co vzpomínat a o čem zasvěceně diskutovat... a nenapadá mne jediné téma, které bychom opomněli podrobně a odborně rozebrat, protože fotografie u jednoho stolu se sešli odborníci a znalci z všech a někdy i různých oborů.

Myslím, že i náš oslavenec byl touto akcí potěšen a věcnými i morálními dary byl nadšen.

Jen víc a častěji bychom se potkávat měli, protože za nějakých 80 let tu zřejmě nikdo z nás, pravděpodobně s téměř stoprocentní jistotou, již nebude.